fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Byki mają dziś jeden cel

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na starcie piątkowej sesji większą przewagę mają kupujący. Czy WIG20 zakończy tydzień powyżej ważnego poziomu?
Wczoraj ze względu na Boże Ciało warszawska giełda była zamknięta. Handel w Ameryce oraz na zachodnioeuropejskich parkietach odbywał się normalnie. Główne amerykańskie indeksy zakończyły dzień pod kreską. Sprzedający jeszcze większą przewagę mieli na Starym Kontynencie. Niemiecki DAX stracił w czwartek 0,9 proc, zaś francuski CAC40 0,5 proc. Co przyniesie ostatnia sesja tygodnia?
Dziś nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu emocji na GPW. Spora część krajowych inwestorów ze względu na wczorajszy dzień bez sesji, również dziś może zrobić sobie wolne. Na starcie piątkowej sesji wszystkie główne warszawskie indeksy (WIG,WIG20, mWIG40, sWIG80) świeciły na czerwono. Po kilku minutach handlu indeks blue chips wyszedł jednak nad kreskę i oscylował wokół ważnego poziomu 2300 pkt. Cel byków na dziś jest jasny: zakończyć tydzień powyżej 2300 pkt. Przy wsparciu Zachodu jest na to spora szansa. Należy zauważyć, że w dobrych nastrojach dzień rozpoczęli inwestorzy na innych europejskich parkietach. Tam bowiem przeważa kolor zielony.
Rano na rynku walutowym złoty umacnia się względem głównych walut. Dolar wyceniany jest na 3,78 zł, zaś euro kosztuje 4,22 zł. Jest to jednak odrabianie wczorajszych wyraźnych strat.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA