fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Cofnięcie indeksów na GPW

Bloomberg
Optymizm inwestorów z poprzedniego tygodnia okazał się ulotny. Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu na warszawskim parkiecie przynoszą wyraźne cofnięcie indeksów.

Początek na warszawskim parkiecie przebiega pod znakiem przeceny. Wskaźnik największych spółek WIG20 znajdował się prawie 0,8 proc. pod kreską. Spadki krajowych indeksów korespondują z sytuacją na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie na większości parkietów więcej do powiedzenia mają sprzedający, choć zasięg spadków głównych indeksów jest ograniczony. Coraz bliższa perspektywa pojawienia się szczepionki na Covid-19 oraz poprawiające się statystyki zachorowań zdają dają jednak powody do optymizmu. Dlatego wyhamowanie zwyżek na giełdach wydaje się wynikać nie tyle ich słabości, co z chęci realizacji zysków po solidnych zwyżkach z ostatnich tygodni.

Sprzedający w Warszawie są najbardziej aktywni w segmencie największych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, z których większość notowana jest pod kreską. Biorą pod uwagę zasięg zniżek negatywnie wyróżniają się walory PKN Orlen i LPP. Chętnie pozbywano się też papierów banków, co oznacza pogłębienie korekty z końcówki minionego tygodnia. Przecenie skutecznie opierają się tylko akcje spółek reprezentujących tzw. nową gospodarkę, czyli Allegro i CD Projektu.

Negatywne nastroje zdominowały też handel w segmencie małych i średnich spółek, dlatego w poniedziałkowy poranek na szerokim rynku zdecydowanie przeważa kolor czerwony. Emocje na warszawskim parkiecie dodatkowo podgrzewają publikowane raporty kwartalne rodzimych spółek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA