fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Skromna przewaga kupujących

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie wystartowała mało efektownie.

Pół godziny po rozpoczęciu handlu WIG20 notowany był zaledwie 0,1 proc. na plusie. Do zakupów nie zachęca niezdecydowanie inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów z końca poprzedniego tygodnia, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach. Pozytywnie wyróżniają się parkiety z naszego regionu, choć skala zwyżek jest mocno ograniczona.

W Warszawie największe spółki z indeksu WIG20 cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem kupujących. Na ich celowniku znalazły się przede wszystkim banki, których notowania w komplecie zyskują, choć skala zwyżek jest skromna. Popyt pojawił się na papierach PGNiG i KGHM. Kupujący są też aktywni na walorach CD Projektu. Jednocześnie chętnie pozbywano się akcji PKN Orlen i PZU. W niełasce znalazły się też na walory telekomów, które w komplecie znalazły się pod kreską.

Większym zainteresowaniem cieszą się spółki notowane na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w niewielkiej przewadze były drożejące walory. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA