fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Niezwykły chiński wieszcz. Słucha go cała Wall Street

Bloomberg
W maju, kiedy wzrosło napięcie w relacjach chińsko-amerykańskich, liczba obserwujących konto Hu na Twitterze podwoiła się do ponad 48 tysięcy.

Inwestorzy chcący dowiedzieć się, jakie kolejne posunięcie w wojnie handlowej ze Stanami Zjednoczonymi planują chińskie władze chętnie korzystają z tego wyjątkowego źródła.

Jest nim Hu Xijin, szef chińskiego dziennika „Global Times”, jednej, według Bloomberga, z najbardziej wojowniczych państwowych gazet w Państwie Środka.

W ostatnich tygodniach Hu na Twitterze ogłosił szereg trafnych prognoz odnośnie do planowanych przez władze działań, jak dochodzenie w sprawie amerykańskiej firmy kurierskiej FedEx, która nie dostarczyła odbiorcom paczek z Huawei Technologies, czy też ostrzeżenie pod adresem chińskich studentów studiujących w USA. 

Niezwykła pozycja Hu jako politycznej wyroczni pokazuje różnicę w strategii komunikacyjnej Donalda Trumpa i jego chińskiego rywala Xi Jinpinga

Prezydent USA często na Twitterze ogłasza swoje komunikaty i komentarze natomiast Xi ujawnia swoje plany za pośrednictwem biurokratów, białych ksiąg i pełnych żargonu przemówień.

To, jak zauważa Bloomberg, zwiększyło zapotrzebowanie na kogoś takiego jak redaktor naczelny „Global Times”.

Hu należy do grona prominentnych chińskich osobistości komentujących zagadnienia zwykle z niezwykłą ostrożnością podejmowane przez państwowe agencje prasowe i inne instytucje.

W maju, kiedy wzrosło napięcie w relacjach chińsko-amerykańskich liczba obserwujących konto Hu na Twitterze podwoiła się do ponad 48 tysięcy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA