fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Start nieco niżej

Bloomberg
Środowa sesja rozpoczyna się od zniżki WIG20 o 0,35 proc., do 2183 pkt.

Po bardzo udanej sesji w Stanach Zjednoczonych, europejskie giełdy zaczynają dość ospale. Niemiecki DAX traci z rana około 0,1 proc. Przypomnijmy, że S&P500 wtorek zakończył zwyżką o 0,85 proc., a Nasdaq o ponad 1 proc. WIG20 wystartował zaś w pobliżu wczorajszych minimów sesji, choć po paru minutach handlu zaczyna się śmielej kierować w okolice czerwonej kreski. Największym ciężarem w gronie blue chips z rana są walory Cyfrowego Polsatu, mBanku i JSW. Na zielono świecą notowania czterech spółek, jednak są to nieznaczne zwyżki. Wczorajsze odbicie stara się dziś kontynuować mWGI40. Pomagają mu w tym m.in. Getin Holding, AmRest i Mabion. Impuls wzrostowy wciąż nie pojawia się natomiast na sWIG80. 

- Najważniejszym dzisiejszym wydarzeniem będzie publikacja „minutek” z ostatniego posiedzenia FOMC, która zostanie oceniona przez pryzmat tego, czy i ilu członków Komitetu nie podzielała tezy, iż stopy powinny pozostać na obecnym poziomie przez dłuższy czas - pisze Kamil Cisowski z Domu Inwestycyjnego Xelion.

Dziś warto obserwować dolara, który kolejny dzień boryka się z oporem w okolicach 3,86 zł. Z rana USD/PLN rośnie o 0,2 proc. Złoty traci na wartości także wobec euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA