fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Chińscy inwestorzy zalali konto ambasady USA

Bloomberg
Ponad 10 tys. komentarzy chińskich inwestorów pojawiło się na koncie ambasady USA na portalu społecznościowym Weibo, informuje Bloomberg. Dotyczyły strat, jakie ponieśli na skutek ostatniej wyprzedaży akcji. Miniony tydzień był dla nich najgorszy od dwóch lat.

W ubiegłym tygodniu nadzór rynku (China Securities Regulatory Commission) zablokował inwestorom możliwość komentowania tego, co działo się na parkietach Państwa Środka.

Najbardziej popularne posty dotyczyły Liu Shiyu, szefa nadzoru, który objął stanowisko w lutym 2016, po tym jak z rynku wyparowało 5 bilionów dolarów i ograniczył zmienność do najniższego poziomu od dziesięcioleci.

"Panie Ambasadorze, czy Liu Shiyu jest pańskim tajnym agentem w chińskim rządzie?. Temu facetowi udało się poróżnić setki milionów inwestorów z partią komunistyczną i rządem”, napisał anonimowy autor do amerykańskiego przedstawiciela dyplomatycznego.

Niektórzy komentatorzy skrytykowali USA za przyspieszenie spadków na giełdach, inni mieli pretensje do chińskiego nadzoru, że nie interweniował i z powodu strat będą mieli zepsuty Nowy Rok.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA