fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spadkowy początek handlu

Bloomberg
Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu na warszawskim parkiecie przynoszą lekkie cofnięcie indeksów.

Kwadrans po rozpoczęciu notowań w Warszawie indeks największych firm WIG20 notowany był 0,2 proc. poniżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Problemy z kontynuacją odbicia mają również pozostałe europejskie rynki akcji, gdzie na większości parkietów nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach, choć skala przeceny jest ograniczona.

Postawa inwestorów na największych rozwiniętych giełdach będzie zapewne dziś w dużym stopniu decydować kierunku zmian głównych indeksów w kolejnych godzinach handlu w Warszawie. Wpływ na losy dzisiejszej sesji na GPW mogą mieć też informacje napływające z rodzimej gospodarki. Najistotniejsze z punktu widzenia krajowych graczy będą dziś publikacje danych o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.

Słabsze zachowanie krajowego rynku w poniedziałkowy poranek zawdzięczamy przede wszystkim przecenie walorów banków i spółek rafineryjnych. Negatywnie wśród dużych firm wyróżniają się akcje Eurocashu, mocno tracąc kolejną sesję z rzędu. Sprzedający uaktywnili się też na papierach PZU Z kolei na drugim biegunie, wśród drożejących papierów, pozytywnie wyróżniają się JSW i spółki odzieżowe LPP i CCC. Nieco lepsze nastroje zapanowały na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w przewadze były drożejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA