fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Poranna przewaga podaży

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Na starcie środowej sesji więcej do powiedzenia mają niedźwiedzie. WIG20 traci 0,4 proc. i oscyluje wokół poziomu 2450 pkt. Czy bykom uda się obronić lokalne wsparcie?

Po czterech z rzędu spadkowych sesjach WIG20 wtorek przyniósł oczekiwane odbicie. Przez cały dzień indeks ten świecił na zielono. Ostatecznie zyskał 0,4 proc. i zatrzymał się na poziomie 2464 pkt. Na uwagę zasługują duże obroty, które dla szerokiego WIG wyniosły 1124 mln zł. Wczoraj najgorzej prezentowały się rynkowe średniaki. mWIG40 stracił 0,6 proc. Co przyniesie środowa sesja?

W pierwszych minutach handlu przewagę mają sprzedający. WIG20 spada o 0,4 proc. i znajduje się na poziomie 2454 pkt. Z technicznego punktu widzenia najbliższym wsparciem na WIG20 jest wczorajsze minimum na 2442 pkt. Tego poziomu będą broniły byki dziś i w kolejnych dniach. Wyraźnym oporem jest natomiast szczyt hossy z 7 listopada w ujęciu intraday na poziomie 2566,59 pkt.

Na warszawskim parkiecie trwa sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał. Wczoraj po sesji rezultatami pochwalił się m.in. KGHM. Lubiński gigant w III kwartale zanotował 604 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 329 mln zł zysku rok wcześniej. Na otwarcie akcje spółki tanieją o 2 proc. Wyniki poprawił też PZU. W III kwartale ubezpieczyciel zanotował 700 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 649 mln zł zysku rok wcześniej. Akcje PZU drożeją o 0,7 proc.

Rano na rynku walutowym obserwujemy umocnienie się złotego względem głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,24 zł, zaś dolar kosztuje 3,59 zł. 

 

 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA