fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fotogalerie

Moskwa: Rozpoczęły się próby przed Paradą Zwycięstwa

AFP
W stolicy Rosji rozpoczęły się już próby przed planowaną na 9 maja tradycyjną paradą z okazji Dnia Zwycięstwa.

Pierwsze próby dotyczą sił powietrznych, które już trenują w regionie moskiewskim. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało dziennikarzy, że helikoptery i samoloty rosyjskich sił będą w najbliższym czasie przelatywać formacją paradną nad Placem Czerwonym.

"Helikoptery, które otworzą powietrzną część parady nad stolicą, odlecą z Kubinki, w obwodzie moskiewskim, o godz. 10.00 miejscowego czasu. Za nimi polecą samolotu, które wcześniej wystartują z lotnisk w siedmiu krajach i w zaplanowanym czasie dolecą do punktów docelowych.

W nocy na Placu Czerwonym trenowały wojska lądowe.

W czasie parady zaprezentować się mają śmigłowce stacjonujące na lotnisku Kubinka: Mi-26, Mi-8, Mi-24, Mi-28N i Ka-52. Formację samolotów odrzutowych stanowić będą m.i.n MiGi-29, Su-30SM i Su-25. W czasie parady nad Moskwą tradycyjnie wypuszczą dym w kolorach rosyjskiej flagi.

Rosyjski MON w specjalnym komunikacie poinformował, że podczas tegorocznej parady po raz pierwszy zaprezentowany zostanie lotniczy kompleks rakietowy "Kindżał", zintegrowany ze zmodernizowanym samolotem MiG-31.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA