fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wystartuj w przetargu na gminny lokal

Wygrywa ten, kto da najwięcej
123RF
Wiele atrakcyjnych lokali w miastach jest własnością gminy. Jeżeli szuka się dobrego miejsca do działalności, to warto przejrzeć komunalne oferty.

Przedsiębiorca, który szybko chce wynająć lokal od gminy, może się przeliczyć. Samorządy obowiązują procedury, których nie mogą ominąć. Dlatego przy najmie lokali komunalnych warto uzbroić się w cierpliwość.

Informacji o lokalach trzeba szukać na tablicach ogłoszeń w urzędzie miasta, w prasie lokalnej oraz w internecie na stronie BIP konkretnego miasta.

W ogłoszeniu są zwykle informacje o: adresie lokalu, jego powierzchni, okresie, na jaki ma być wynajmowany, działalności, jaką będzie można w nim prowadzić, a także zasadach przystąpienia do przetargu (lub aukcji) oraz jego terminie. Często do ogłoszenia dołączany jest wzór umowy najmu.

Każde miasto ma własne zasady najmu lokali użytkowych. Określają je uchwały rady miasta oraz przepisy wykonawcze do nich, np. zarządzenia prezydenta (burmistrza). Oba akty muszą być zgodne z ustawami: o gospodarce nieruchomościami oraz o samorządzie gminnym

Zamieszczane są one w biuletynie informacji public...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA