fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Kary nakładane przez UOKiK wg. nowych zasad

123RF
W związku ze zmianą przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, urząd zaktualizował Wyjaśnienia dotyczące sposobu ustalania kar pieniężnych za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję

Dokument przede wszystkim dostosowuje poprzednią wersję wyjaśnień do zmian wprowadzonych w wyniku nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, opisuje m.in. metodologię nakładania kar na osoby fizyczne zarządzające przedsiębiorstwem. Dzięki lekturze Wyjaśnień przedsiębiorcy mogą także dowiedzieć się, jakie kary mogą im grozić za naruszenie przepisów, kiedy urząd może odstąpić od wymierzenia kary, a także poznać okoliczności łagodzące i obciążające.

Ponieważ w trakcie konsultacji społecznych nad uaktualnieniem wyjaśnień do UOKiK napłynęło wiele interesujących uwag, dlatego prace nad podejściem do sposobu ustalania kar finansowych będą kontynuowane.

Publikacja wyjaśnień jest częścią realizacji misji polityki otwartości UOKiK. To kolejny dokument wyjaśniający sposób działania urzędu.

Dotychczas opublikowane zostały m.in.

Wyjaśnienia w sprawie ustalania wysokości kar pieniężnych w sprawach związanych z naruszeniem zakazu praktyk ograniczających konkurencję dostępne na stronie internetowej UOKiK.

Źródło: UOKiK
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA