fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Dotacje unijne dla regionalnych specjalizacji

www.sxc.hu
Przedsiębiorcy, których rodzaj działalności pokrywa się z regionalnymi oraz tzw. inteligentnymi specjalizacjami województwa zachodniopomorskiego, będą mogli otrzymać wsparcie na dalszy rozwój.

Mikro, małe i średnie firmy będą mogły otrzymać bezzwrotne dotacje na wprowadzanie innowacji produktowych, procesowych i nie technologicznych. Przy tym te ostatnie nie mogą stanowić zasadniczego (głównego) elementu projektu inwestycyjnego. Aby uzyskać pomoc, trzeba będzie przeprowadzić takie działania, które pozwolą wykreować nowy lub zasadniczo ulepszony produkt (towar, usługę), przyczynią się do zwiększenia efektywności produkcji albo doprowadzą do zasadniczej zmiany procesu produkcyjnego.

To jednak nie najważniejsze warunki. Przede wszystkim przedsiębiorstwo musi operować w tych sektorach i dziedzinach działalności, które mieszczą się w wybranych regionalnych i tzw. inteligentnych specjalizacjach. Innymi słowy, działalność, której dotyczy projekt, musi zawierać się w katalogu podklas PKD wymienionym w „Założeniach do regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego  dla naboru w 2015 r. w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji". Wykaz tych specjalizacji znajduje się w załączniku nr 10 do regulaminu konkursu.

Na dofinansowanie inwestycji władze województwa zarezerwowały 30 mln zł. Zakładany poziom wsparcia (tzw. intensywność pomocy) to 55 proc. wydatków ponoszonych przez mikro i małe firmy oraz maksymalnie 45 proc. w przypadku średnich przedsiębiorców.

Wnioski o przyznanie dotacji będą przyjmowane od 18 stycznia do 18 marca przyszłego roku. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego regulamin, wytyczne, wzory dokumentów, kryteria oceny projektów, a także wspomniany wykaz i opis specjalizacji można znaleźć na stronie www.rpo.wzp.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA