fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Zachodniopomorskie firmy powalczą o dotacje

Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać pieniądze na realizację projektów badawczo-rozwojowych, połączonych z przygotowaniem się do wdrożenia ich wyników w działalności gospodarczej. Na dofinansowanie najlepszych propozycji przeznaczono ponad 52 mln zł.

Konkurs jest organizowany w ramach działania 1.1 „Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw" i przewiduje nabór wniosków, wpisujących się w drugi rodzaj (typ) projektów: „Projekty badawczo – rozwojowe przedsiębiorstw wraz z przygotowaniem do wdrożenia w działalności gospodarczej." O wsparcie mogą się starać wszystkie firmy prowadzące działalność w województwie zachodniopomorskim. Zarówno mikro, małe i średnie, jak i duże. Wnioski o dofinansowanie mogą także składać partnerstwa naukowo-przemysłowe, przy czym liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo, a partnerem jednostka naukowa.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie projektu wpisującego się w wybrane inteligentne specjalizacje Pomorza Zachodniego. A w przypadku tego konkursu są to:

- wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe,

- zaawansowane wyroby metalowe,

- produkty drzewno-meblarskie,

- opakowania przyjazne środowisku,

- produkty inżynierii chemicznej i materiałowej,

- nowoczesne przetwórstwo rolno-spożywcze,

- multimodalny transport i logistyka,

- produkty oparte na technologiach informacyjnych.

Zgodnie z warunkami działania, przedsiębiorcy będą mogli łącznie prowadzić badania przemysłowe i prace rozwojowe lub w przypadku bardziej zaawansowanych projektów (wyższy poziom gotowości technologicznej) skoncentrować się wyłącznie na pracach rozwojowych. Nie ma natomiast możliwości sfinansowania tylko i wyłącznie badań przemysłowych.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane 0d 16 stycznia do 16 marca przyszłego roku. Później nastąpi ich ocena formalna i merytoryczna. Wyniki konkursu powinny być znane w lipcu 2017r. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego regulamin, wytyczne, wzory dokumentów oraz kryteria wyboru projektów można znaleźć na stronie www.rpo.wzp.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA