fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje unijne na instalacje demonstracyjne lub pilotażowe

123RF
Z początkiem nowego roku przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie prac rozwojowych prowadzących do powstania instalacji demonstracyjnej lub pilotażowej. 400 mln zł trafi do małych i średnich firm, a 100 mln zł zarezerwowano dla największych przedsiębiorstw.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugą edycję konkursu w ramach tzw. działania 1.1.2. programu „Inteligentny rozwój". Nabór wniosków będzie prowadzony od 7 stycznia do 29 lutego. Dofinansowanie może zostać udzielone na realizację projektów, które obejmują wyłącznie prace rozwojowe z uwzględnieniem wytworzenia instalacji demonstracyjnej (pilotażowej).

Od 5 mln zł

Minimalna wartość tzw. kosztów kwalifikowanych wynosi 5 mln zł w przypadku mikro-, małych i średnich firm oraz aż 20 mln zł, jeżeli projekt zgłosi duże przedsiębiorstwo. Chodzi więc o realizację stosunkowo dużych inwestycji. Konstruując budżet, przedsiębiorcy wolno do niego wliczyć wydatki na: wynagrodzenia wraz z pozapłacowymi kosztami pracy, w tym składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, osób zatrudnionych przy realizacji projektu, aparaturę oraz sprzęt w zakresie i przez okres, w jakim są one wykorzystywane przy realizacji projektu, budynki i grunty (przede wszystkim chodzi o koszt...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA