fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kara za korzystanie z budynku przed uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na użytkowanie

123RF
Za korzystanie z budynku przed uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na użytkowanie nadzór wymierza wysokie kary. Mają one odstraszać od naruszania przepisów.

Inspektorzy nadzoru przeprowadzili kontrolę w świeżo rozbudowanym pensjonacie. W jej trakcie stwierdzili, że choć właściciele tego pensjonatu nie załatwili formalności końcowych, to korzystają z dobudowanej recepcji i pokoi. Wszystkie dobudowane pokoje były bowiem wynajęte wczasowiczom, których obsługiwała recepcjonistka.

Z tego powodu inspektor nadzoru postanowił nałożyć na właścicieli pensjonatu karę z tytułu przystąpienia do użytkowania rozbudowanej części budynku bez pozwolenia na użytkowanie. Była to kwota niebagatelna – 112 tys. zł.

Zabrakło parkingu

Inwestorzy wystąpili z zażaleniem do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Tłumaczyli, że budynek został wybudowany zgodnie z projektem i spełnia wszelkie normy techniczne i budowlane. Ponadto złożyli już wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie częściowe pensjonatu. Dołączyli do niego wszystkie wymagane dokumenty oraz protokoły. Ponadto pracownicy powiatowego inspektoratu nadzoru bud...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA