fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Dotacje unijne na wsparcie walki z cukrzycą

Przedsiębiorcy, działający w sektorze opieki medycznej, mogą włączyć się w realizację programów wykrywania, przeciwdziałania i informowania o cukrzycy i skutkach jej nieleczenia. Co więcej, na realizację takich działań mogą pozyskać unijne dofinansowanie.

Oferta jest w tym wypadku skierowana do podmiotów z województwa mazowieckiego. I obejmuje wszystkie podmioty działające w sektorze zdrowia (wykonujące działalność leczniczą). Dopuszczalne jest także tworzenie i zgłaszanie projektów partnerskich, łączących np. siły publicznej przychodzi i organizacji pozarządowej lub prywatnej placówki zdrowia ze stowarzyszeniem. Dotacje, na realizację projektów, będą pochodzić ze środków działania 9.2.2 „Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych" programu regionalnego. Zakres możliwych do przygotowania i późniejszego wykonania projektów został – w ramach tego konkursu – ograniczony do cukrzycy i chorób z nią związanych. A każdy z nich powinien zawierać przynajmniej:

- akcję informacyjną mającą na celu poinformowane grup docelowych o kryteriach włączenia oraz ogólnych ramach organizacyjnych akcji. W jej trakcie powinny zostać rozprowadzone materiały informacyjne zawierające dane dotyczące podstawowych objawów a także krótko- i dalekosiężnych skutków nieleczonej cukrzycy,

- cykl konsultacji diabetologicznych zawierających: oznaczenie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c, pomiar wskaźnika BMI – Body Mass Index oraz WHR – Waist Hip Ratio, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ocena wykrytych powikłań cukrzycy, konsultacja indywidualna internistyczna lub diabetologiczna, konsultacja dietetyczna podczas wykładu dla pacjentów.

- działania edukacyjne dla pacjentów w formie tzw. akcji promocji zdrowia.

- szkolenia prowadzone wśród personelu medycznego, mające na celu przekazanie kompleksowej i aktualnej wiedzy z zakresu diabetologii (w szczególności profilaktyka, rozpoznawanie oraz leczenie).

Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w okresie od 30 grudnia 2016r. do 31 stycznia przyszłego roku. Na wsparcie najciekawszych projektów zarezerwowano blisko 9 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 93 proc., z czego 80 proc. to środki unijne, a 13 proc. środki budżetu państwa. Pozostała część musi zostać wniesiona przez beneficjenta (wkład własny).

Za nabór i ocenę aplikacji będzie odpowiedzialna Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin naboru wniosków, wytyczne, wzory dokumentów oraz kryteria oceny projektów (formalne i merytoryczne) można znaleźć na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA