fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Szkolenie dla firm o zasadach konkurencji

Niejednemu przedsiębiorcy zdarzyło się zobaczyć w sprzedaży produkty łudząco podobne do jego własnych, strony internetowe lub domeny podszywające się pod adres innej firmy lub korzystające z jej renomy, oszukańczo oznakowane produkty. Czynów nieuczciwej konkurencji jest zresztą znacznie więcej. Jak się przed nimi bronić?

Właśnie temu zagadnieniu poświęcone będzie szkolenie, które organizuje regionalny ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość".

W jego trakcie zostaną przedstawione najczęściej występujące w obrocie czyny nieuczciwej konkurencji. Omówione zostaną przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Dużo uwagi poświęcone zostanie ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa, w tym eksperci podpowiedzą, jakie rozwiązania może zastosować przedsiębiorca, by lepiej chronić swoje tajemnice. Część szkolenia zostanie poświęcona na kwestie związane z prawidłowym wyborem nazw oraz domen wykorzystywanych przez przedsiębiorców.

Tym samym, osoby, które zgłoszą się na szkolenie (jest bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń), będą mogły uzyskać odpowiedzi m.in. na następujące pytania: czym jest nieuczciwa konkurencja i jak można się przed nią bronić, jak chronić tajemnicę przedsiębiorstwa i co zrobić, gdy zostanie naruszona, jak reagować, gdy konkurencyjna firma rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na nasz temat, co zrobić, gdy konkurencja używa naszej nazwy, czy naśladownictwo produktów zawsze jest niedozwolone, co z nieuczciwą reklamą, czy zawsze trzeba w równy sposób traktować klientów, co może zrobić konsument, a co poszkodowany przedsiębiorca, jak można ukarać przedsiębiorcę, który stosuje nieuczciwą konkurencję?

Szkolenie „Konkurencja nie śpi, czyli o zmaganiach przedsiębiorcy z nieuczciwą konkurencją" jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie oraz w szkoleniach jest bezpłatny.

Szkolenie odbędzie się 15 grudnia (wtorek) w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98, w sali F0.17 w budynku IV. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.een.sopot.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA