fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zakaz podpisywania umów z przedsiębiorcami cyrkowymi to dyskryminacja - wyrok WSA w Gliwicach

Fotorzepa, Michał Walczak
Bezprawne różnicowanie sytuacji prawnej określonej grupy przedsiębiorców w stosunku do innych podmiotów w zakresie udostępniania nieruchomości na cele prowadzonej działalności gospodarczej prowadzi do dyskryminacji – uznał sąd w Gliwicach.

Prezydent jednego ze śląskich miast wydał zarządzenie zakazujące organizowania na terenach należących do samorządu objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. W zarządzeniu zobowiązano naczelników wydziałów i kierowników biur urzędu miejskiego oraz dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych, dysponującymi nieruchomościami, stanowiącymi mienie miasta do ich nieudostępniania na cele związane z organizowaniem i przeprowadzaniem objazdowych przedstawień cyrkowych, zawierających w repertuarze udział zwierząt. Jednocześnie zakazano dystrybucji biletów na takie wydarzenia w Urzędzie Miejskim oraz w miejskich jednostkach organizacyjnych, a także ich promocji z wykorzystaniem majątku komunalnego.

Pewnego rodzaju obejście prawa

Wojewoda śląski stwierdził nieważność wydanego zakazu. Zwrócił uwagę na cel wydania zarządzenia, którym nie jest w istocie kwestia gospodarowania nieruchomościami gminnymi, ale ochrona zwierząt. Jak podkreślił, zarządze...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA