fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma: jak przegotować się na Brexit

AdobeStock
Firmy powinny przygotować się do bezumownego opuszczenia Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo, weryfikując posiadane dokumenty i starając się o te, które niedługo będą niezbędne.

Brexit, choć ponownie przesunięty w czasie tym razem do 31 stycznia 2020 r., prędzej czy później stanie się faktem. Wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach odbędzie się opuszczenie Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. Pewne jest jednak, że nie pozostanie to bez wpływu na zatrudnianie pracowników pochodzących z Wysp Brytyjskich przez polskich pracodawców. Istotną z punktu widzenia pracodawcy jest bowiem kwestia legalności pobytu i pracy osoby świadczącej pracę w Polsce.

Dobra wiadomość jest taka, że ustawodawca przygotował się na okoliczność tzw. twardego, czyli bezumownego, Brexitu. 15 marca 2019 r. przyjęto ustawę o uregulowaniu niektórych spraw w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia umowy, o której mowa w art. 50 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej. Wchodzi ona w życie z dniem tzw. twardego Brexitu. Oznacza to, że od tego dnia pr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA