fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy oskarżony przedsiębiorca może liczyć na odszkodowanie i zadośćuczynienie

www.sxc.hu
Od początku lipca zmieniły się zasady wypłaty odszkodowań i zadośćuczynień za stosowanie środków przymusu w postępowaniu karnym. Łatwiej teraz dostać pieniądze od Skarbu Państwa.

Od 1 lipca tego roku zmieniły się reguły prowadzenia postępowań karnych. Diametralnym zmianom uległy również zasady wypłaty odszkodowań i zadośćuczynień za niesłuszne skazania oraz niesłuszne stosowanie środków przymusu. Powinni o tym pamiętać szczególnie ci przedsiębiorcy, przeciwko którym prowadzone były jakiekolwiek postępowania karne czy kierowane akty oskarżenia. A jest ich niemało. Policyjne statystyki pokazują, że każdego roku stwierdzanych jest 150 tys.–160 tys. przestępstw gospodarczych.

Pieniądze za brak skazania

Zgodnie z nowymi zasadami na odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa może liczyć m.in. przedsiębiorca, przeciwko któremu skierowano akt oskarżenia, a sąd go następnie uniewinnił. Pieniądze będą się należały także osobie, przeciwko której prowadzone było postępowanie karne, które później zostało z jakiejkolwiek przyczyny umorzone.

Nie oznacza to jednak, że już samo przedstawienie zarzutów przedsięb...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA