fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Z decyzją o wdrożeniu restrukturyzacji nie warto zwlekać do ostatniej chwili

Adobe Stock
Czy fakt oczekiwania na nowe programy rządowe jest wytłumaczeniem dla opóźnienia płatności? Kiedy rozważać przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego? Jak przygotować się na wypadek upadłości? – na te m.in. pytania odpowiadają prawnicy z Kancelarii Prawnej Gajewski Trawczyńska i Wspólnicy z Olsztyna.

- Zatrzymanie wielu biznesów w imię walki z pandemią spowodowało opóźnienia w płatnościach oraz tworzenie się efektu domina. Co zrobić w sytuacji braku płynności lub jej drastycznego spadku? Co może zrobić np. właścicdiel hotelu, w którym stoją puste pokoje, podobnie jak hotelowa restauracja?

MARTA TRAWCZYŃSKA: Każdy przedsiębiorca przede wszystkim powinien rzetelnie ocenić swoją sytuację finansową i stwierdzić czy jest w stanie przetrwać kilka najbliższych miesięcy bez dochodów. Jeżeli odpowiedź brzmi „nie", warto rozważyć co najmniej trzy scenariusze tj.: poszukanie dodatkowego finansowania, zawieszenie działalności albo jej likwidację. Dodatkowe finansowanie może pochodzić m.in. ze środków pożyczonych, jak również doinwestowania biznesu przez nowego wspólnika.

Zawieszenie działalności jest dobrym rozwiązaniem wyłącznie wówczas, gdy prowadzona działalność nie jest obarczona pobraniem pomocy w ramach jednej z tracz finansowych, uzyskanym...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA