Fundacja rodzinna zadba o integralność majątku

Pod koniec września Ministerstwo Rozwoju zadeklarowało rychłe upublicznienie projektu ustawy o fundacji rodzinnej, a jego wejście w życie od 1 stycznia 2022 r. - to odpowiedź na potrzeby biznesu. Co taka ustawa powinna regulować?

Publikacja: 03.12.2020 17:00

Fundacja rodzinna zadba o integralność majątku

Foto: Adobe Stock

Trzydzieści lat albo i więcej – tyle zajęło polskim przedsiębiorcom dojście do majątku, który chcieliby pozostawić w rękach rodziny na pokolenia. Ale jak to zrobić, żeby przekazać go kolejnemu pokoleniu i jednocześnie, żeby to kolejne pokolenie zadbało o majątek tak jak ci, którzy go tworzyli? By nie myśleli jedynie w korzyściach ekonomicznych, ale o przyjemności i trudach budowania biznesu. Jak poprowadzić sukcesję, by dzieci nie roztrwoniły majątku i wysiłku, i marzeń właścicieli, pracowników i partnerów biznesowych? Jak zaplanować sukcesję by rodzina nie weszła w kolejny konflikt? Jak zadbać o resztkę relacji wśród najbliższych?

Pozostało 93% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara