fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundacja rodzinna zadba o integralność majątku

Fundacja rodzinna
Adobe Stock
Pod koniec września Ministerstwo Rozwoju zadeklarowało rychłe upublicznienie projektu ustawy o fundacji rodzinnej, a jego wejście w życie od 1 stycznia 2022 r. - to odpowiedź na potrzeby biznesu. Co taka ustawa powinna regulować?

Trzydzieści lat albo i więcej – tyle zajęło polskim przedsiębiorcom dojście do majątku, który chcieliby pozostawić w rękach rodziny na pokolenia. Ale jak to zrobić, żeby przekazać go kolejnemu pokoleniu i jednocześnie, żeby to kolejne pokolenie zadbało o majątek tak jak ci, którzy go tworzyli? By nie myśleli jedynie w korzyściach ekonomicznych, ale o przyjemności i trudach budowania biznesu. Jak poprowadzić sukcesję, by dzieci nie roztrwoniły majątku i wysiłku, i marzeń właścicieli, pracowników i partnerów biznesowych? Jak zaplanować sukcesję by rodzina nie weszła w kolejny konflikt? Jak zadbać o resztkę relacji wśród najbliższych?

Od kilkunastu miesięcy czekamy na wynik prac nad projektem ustawy o fundacji rodzinnej. Projekt, który jest wynikiem pracy i determinacji wielu osób zaangażowanych w powstanie w polskim porządku prawnym rozwiązania, jak dotąd niedostępnego w naszym kraju, a zbyt kosztownego by go stosować czerpiąc z zagranicznych ju...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA