fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak koronawirus wpłynął na znaki towarowe i wzory użytkowe

Konsument w czasach koronawirusa
Adobe Stock
Przedsiębiorcy zaangażowani w prace badawczo-naukowe nad szczepionką przeciw Covid -19 nie zapominają chronić efektów swoich prac – również praw własności intelektualnej.

Bieżący rok udowadnia, że o pewnych zjawiskach nie śniło się nawet najbardziej ekscentrycznym futurologom. Kryzys wywołany pandemią koronawirusa, oprócz nieujarzmionego jeszcze zagrożenia dla życia i zdrowia, w sposób bezprecedensowy w historii naruszył więzi społeczne, polityczne, i przede wszystkimm gospodarcze. Pierwszy pełny kwartał 2020 roku był dla gospodarek europejskich katastrofalny, niektóre z nich skurczyły się nawet o ponad jedną piątą. Niewątpliwie stan pandemii osłabił dynamikę aktywności ekonomicznej szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej, doprowadzając do ich ujemnego wzrostu gospodarczego, ale też, co ciekawe, znacząco przyspieszył i rozwinął działania innowacyjne i procesy wynalazcze w wielu różnych obszarach, w szczególności w sektorze przemysłu farmaceutycznego.

We wrześniu 2020, do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej wpłynął wniosek o rejestrację poniższego znaku towarowego przeznaczonego do oznaczania...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA