fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze unijne dla osób z pomysłami na własny biznes w Warmińsko-Mazurskim

„Inkubowanie przedsiębiorstw" to nazwa tzw. działania 1.3.1 programu regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego i jednocześnie dobra nowina dla osób z ciekawymi pomysłami na własny biznes. Korzystając pośrednio z jego środków, będzie go po prostu łatwiej rozwijać.

Realizacja tej części programu regionalnego ma się przyczynić do stworzenia jak najlepszych warunków do rozwoju firm. Chodzi o zwiększenie skali, potencjału, możliwości działania różnego rodzaju instytucji otoczenia biznesu. Dzięki środkom unijnym instytucje tego typu będą mogły wspierać młodych stażem przedsiębiorców, udostępniając im i oferując: powierzchnię biurową, niezbędne wyposażenie (media), usługi prawne, księgowe, promocyjne, ICT, mentoring, szkolenia itp. działania uzasadnione z punktu widzenia ich potrzeb. Grupą docelową, czyli korzystającą z takich udogodnień, mają być firmy znajdujące się w początkowej fazie rozwoju.

W celu realizacji tych działań IOB będą mogły otrzymać wsparcie na świadczenie wyżej wymienionych usług oraz dostosowanie ich do realnych potrzeb przedsiębiorców. Część środków będą także mogły przeznaczyć na dokonanie drobnych inwestycji. Te ostatnie mogą się np. wiązać z dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb prowad...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA