fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kontrola wykorzystania środków z tarcz antykryzysowych

Kontrola w firmie
Adobe Stock
Dobre przygotowanie się do kontroli może przesądzać w dużej mierze o jej końcowych ustaleniach, a że chaos wywołany pandemią sprzyjał błędom nie warto z tym zwlekać.

Pierwsza fala pandemii wirusa SARS-CoV-2 z jaką mieliśmy do czynienia w marcu bieżącego roku i towarzyszące jej ograniczania w prowadzeniu działalności gospodarczej wymusiła odkręcenie kurków pomocy publicznej na walkę z ekonomicznymi skutkami pandemii. Towarzyszył temu, z czym mamy do czynienia także teraz, olbrzymi pośpiech we wprowadzaniu kolejnych odsłon tzw. tarcz antykryzysowych obejmujących na przemian rozwiązania stricte finansowe (np. mikropożyczka, dofinansowanie wynagrodzeń) i  rozwiązania o charakterze organizacyjnym, związanym z przesunięciem niektórych terminów i zniesieniem wybranych obowiązków ciążących na przedsiębiorstwach.

Kontrowersyjne i niejasne przepisy

Próbując objąć ogólną oceną charakter wdrożonych rozwiązań finansowych można pokusić się na stwierdzenie, że z jednej strony były to różnego rodzaju ulgi w obszarze danin publicznoprawnych (zwolnienie ze składek ZUS), z drugiej strony wypłacana przez rząd bezpośrednio na konta pr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA