fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Termin składania wniosku dla niektórych posiadaczy odpadów został przesunięty

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Termin na złożenie wniosku o zmianę posiadanej decyzji dotyczącej gospodarowania odpadami, z 5 września 2019 roku został przesunięty na 5 marca 2020 roku. Co to oznacza w praktyce dla przedsiębiorców?

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 roku o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1592) przewidywała, że posiadacz odpadów, który przed dniem jej wejścia w życie uzyskał zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów, zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów albo pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ww. ustawy, a zatem do dnia 5 września 2019 roku, miał obowiązek złożyć wniosek o zmianę posiadanej decyzji, wskazując we wniosku szereg informacji, w tym dotyczących proponowanej formy i wysokości zabezpieczeń.

Co z oświadczeniami o karalności

Do wniosku takiego posiadacz odpadów miał załączyć szereg oświadczeń, co do niekaralności, co do niewymierzenia administracyjnej kary pieniężnej, o której mowa w art. 194 ustawy o odpadach, co do nie wydania ostatecznej decyzji o cofnięciu zezwolenia na zbieranie i przetwar...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA