fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądy do spraw własności intelektualnej w 2020 roku

AdobeStock
Przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu inwestują w aktywa niematerialne. Dziś o wartości firmy świadczą nie tylko jej zasoby materialne, ale również, a nawet przede wszystkim te, które oparte są na czynnikach niematerialnych, m.in. prawie do znaków towarowych, domen internetowych, know-how.

Rządowy projekt ustawy wprowadzający zmiany w postępowaniu w sprawach dotyczących własności intelektualnej (projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw z dnia 21 marca 2019 r.) skierowany został 30 października 2019 r. do Sejmu. Przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2020 roku.

W związku z coraz większą liczbą spraw dotyczących m.in. praw własności przemysłowej zaistniała potrzeba wprowadzenia do polskiego wymiaru sprawiedliwości wyspecjalizowanych sądów oraz stworzenia odpowiednich warunków do kształtowania się wyspecjalizowanej kadry w zakresie własności intelektualnej. Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw z 21 marca 2019 r. (dalej: „projekt ustawy") ma na celu m.in. stworzenie wyspecjalizowanych sądów do spraw własności intelektualnej oraz wyspecjalizowanej kadry sądowniczej. Utworzone jednostki organizacyjne będą zajmowały się spra...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA