fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: Firma nie zwraca całej zaliczki za odwołane wesele

Ślub w czasie pandemii
Ślub w czasie pandemii
AdobeStock
- Prowadzę salę weselną. Czy muszę zwracać zaliczki pobrane na organizację wesel, które nie odbędą się w związku z obostrzeniami?

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (znowelizowanym następnie rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października 2020 r.), od dnia 19 października 2020 r. w żółtej strefie możliwe jest zorganizowanie przyjęcia weselnego do 20 osób, natomiast w strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji wesel. Z uwagi na obowiązujące od dnia 24 października 2020 r. nowe obostrzenia – całe terytorium Polski stanowi obecnie strefę czerwoną.

Jeśli zaplanowane przyjęcie weselne nie może się odbyć z uwagi na ww. przepisy, konieczne jest przeanalizowanie postanowień umowy dotyczących organizacji wesela. Dobrze skonstruowana umowa powinna przewidywać okoliczności siły wyższej lub zasady rozliczenia kosztów w przypadku gdy organizacja przyjęcia okaże się niemożliwa.

Czytaj także:

Koronawirus a ślub: co z zawartymi umowa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA