fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: Jak organy spółek mogą podejmować decyzje online?

Spotkanie online
Spotkanie online
AdobeStock
Pandemia ograniczyła możliwości przemieszczania się, co wpłynęło na częstotliwość i terminowość posiedzeń organów spółek. Przy zastosowaniu technologii można jednak przeprowadzić je zdalnie.

Korzystanie z technologii spotykamy we wszystkich obszarach aktywności zawodowej i biznesowej, począwszy od szkoleń, kongresów, konferencji rządowych, lekcji szkolnych i akademickich, świadczeń opieki zdrowotnej, komunikacji z sądami, administracją - aż po sformalizowane zebrania organów spółek, stowarzyszeń, fundacji, samorządów branżowych, zawodowych. Niektóre gromadzą kilka a inne kilkaset i więcej uczestników.

Ograniczenia i potrzeby

Z powodu pandemii wiele osób zamieszkujących w różnych miastach a nawet krajach pozbawionych zostało dotychczasowej możliwości swobodnego podróżowania. W wielu przypadkach odbiło się to na częstotliwości i terminowości posiedzeń organów w spółkach. I o ile jednorazowe przesunięcie zgromadzenia, czy posiedzenia rady nie zakłóci funkcjonowania firmy, o tyle dłuższe trudności w odbywaniu posiedzeń mogą istotnie wpłynąć na prawidłowość wielu czynności i decyzji.

Czytaj także: Ratując spółkę, zarząd d...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA