fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes w pandemii: poradnik dla przedsiębiorców realizujących zamówienia publiczne

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Sytuacja wywołana epidemią wirusa SARS-CoV-2 spowodowała szereg problemów natury technicznej oraz prawnej dla podmiotów, które wydatkują środki publiczne na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych. Pandemia dotknęła także wykonawców działających na tym rynku.

Niniejsza publikacja ma przybliżyć te rozwiązania, które są istotne z punktu widzenia przedsiębiorców realizujących zamówienia publiczne - zarówno na etapie przetargów, jak i realizacji zawartych umów.

Komunikacja elektroniczna w postępowaniach krajowych

Jakkolwiek w postępowaniach krajowych nie ma jeszcze obowiązku prowadzenia komunikacji w formie elektronicznej, to jednak istnieje taka możliwość. W komunikacie z 20 marca 2020 r. Urząd Zamówień Publicznych (UZP) zachęca zamawiających do komunikowania się z wykonawcami za pomocą środków komunikacji elektronicznej również w tych postępowaniach. W szczególności mowa tu o wszelkiej korespondencji w postępowaniu – w tym składaniu ofert czy wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Oferty i wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz oświadczenia, o których mowa w art. 25a Prawa zamówień publicznych (Pzp) mogą za zgodą zamawiającego być składane w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA