fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Jak chronić znaki towarowe w Chinach

Problematyce ochrony znaków towarowych w Chinach poświęcona będzie konferencja organizowana przez Urząd Patentowy RP, wraz z Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, Urzędem ds. Znaków Towarowych Chin oraz IP Key.

Jeszcze do niedawna dyskusje na temat ochrony własności intelektualnej w Chinach koncentrowały się głównie na różnych aspektach piractwa i sposobach jego ograniczenia i wyeliminowania. Obecnie kwestie piractwa przestały być pierwszoplanowe, a rynek chiński, ze względu na swoją atrakcyjność i potencjał, stał się obszarem aktywności nie tylko wielkich koncernów, ale również mniejszych firm z całego świata. Sukces biznesowy na tym wymagającym rynku uzależniony jest nie tylko od atrakcyjności oferty i renomy, ale niemalże w równym stopniu od sprawnego poruszania się w gąszczu przepisów oraz procedur związanych z ochroną marki oraz produktów nią objętych.

Niedawna nowelizacja chińskich przepisów dotyczących ochrony znaków towarowych przyniosła wiele istotnych zmian w wielu dziedzinach. Konferencja ma za zadanie przybliżyć specyfikę ochrony znaków towarowych i oznaczeń geograficznych w Państwie Środka, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień istotnych dla zgłaszających z zagranicy. Prezentacjom ekspertów z Urzędu ds. Znaków Towarowych Chin oraz IP Key Pekin (wspólnego projektu Komisji Europejskiej i OHIM) będą towarzyszyły sesje pytań i odpowiedzi.

Konferencja odbędzie się 26 października w Hotelu Mercure Warszawa Centrum, ul. Złota 48/54. Początek zaplanowano na godzinę  dziewiątą. Program konferencji i formularz zgłoszeniowy zamieszczone są na stronie Urzędu Patentowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA