fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspólnota nie zapłaci firmie odszkodowania za działania swoich członków - wyrok Sądu Apelacyjnego

Fotorzepa/Robert Gardziński
Przedsiębiorca, który zrezygnował z prowadzenia przedszkola w bloku ponieważ jego mieszkańcy manifestowali swój sprzeciw wobec takiej działalności, nie może liczyć na odszkodowanie od wspólnoty mieszkaniowej.

Natalia F. wynajęła od Bogdana W. lokal użytkowy w bloku na kameralnym osiedlu. Chciała tam otworzyć przedszkole dwujęzyczne. Lokalizacja wydawała się idealna: przed blokiem był plac zabaw i odpowiedni parking, niedaleko duży teren zielony zwany „skarpą", a całe osiedle otaczały dwa miejskie parki. Natalia F. miała świadomość, że na korzystanie przez przedszkolaków z placu zabaw będzie musiała dostać zgodę wspólnoty mieszkaniowej. Zakładała, że nie będzie z tym problemu, jeśli zaproponuje sfinansowanie nowego wyposażenia placu zabaw.

Dzieciom wstęp wzbroniony

Po podpisaniu umowy i zapłaceniu kaucji kobieta przystąpiła do adaptacji lokalu na potrzeby placówki oświatowej. Wówczas niektórzy mieszkańcy zaczęli manifestować swój sprzeciw wobec lokalizacji przedszkola w tym miejscu. Na bramie wjazdowej na osiedle został wywieszony baner z napisem: „Mieszkańcy osiedla mówią nie dla przedszkola". Drugi, mniejszy zawisł na jednym z balkonów. Zbierane były pod...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA