fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Umowa z innym przewoźnikiem nie zwalnia z kary za jazdę w święto - wyrok WSA

123RF
Przewoźnika nie uwolni się od odpowiedzialności za złamanie zakazu ruchu dla ciężarówek, powołanie się na powierzenie czynności przewozu innemu podmiotowi na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Inspekcja Transportu Drogowego ukarała spółkę karą w wysokości 2 tys. zł. Powodem jej nałożenia była kontrola drogowa przeprowadzona 1 listopada 2018 roku po godzinie 8:47 na autostradzie A4. Kierowca przewoził 40-tonową ciężarówką ładunek towarów z Polski do Niemiec w czasie obowiązywania zakazu ruchu drogowego (Wszystkich Świętych). Inspektorzy ustalili, że przewóz nie podlegał wyłączeniom z tego zakazu.

Trzeba kontrolować działania kierowcy

W odwołaniu od decyzji ukarana spółka zarzuciła decyzji naruszenie art. 77 Kodeksu postępowania administracyjnego poprzez brak wszechstronnego rozpatrzenia zebranego w sprawie materiału dowodowego i przyznanie zaistniałym w sprawie okolicznościom faktycznym niewłaściwego znaczenia. Podniosła, że nie była bezpośrednim przewoźnikiem skontrolowanego przewozu drogowego. Zleciła jedynie wykonanie usługi przewozowej. Zlecając wykonanie usługi zachowała staranność w doborze zleceniodawcy, wybierając przedsiębiorcę prowad...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA