fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ile odpowiedzialności zarządu za przeprowadzenie pełnej dematerializacji akcji

Adobe Stock
Spółki już teraz podejmują działania związane z przeprowadzeniem dematerializacji. I tak do 30 września powinno było nastąpić pierwsze wezwanie akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji w spółce.

1 marca 2021 r. wejdą w życie przepisy zmieniające Kodeks spółek handlowych, zgodnie z którymi dokumenty akcji zostaną zastąpione wpisami w elektronicznym rejestrze akcjonariuszy. Do tego czasu spółki akcyjne (oraz komandytowo-akcyjne) mają obowiązek przeprowadzić procedurę dematerializacji akcji, zmierzającą do odzwierciedlenia stanu akcjonariatu w rejestrze akcjonariuszy.

Już teraz spółki podejmują działania związane z przeprowadzeniem dematerializacji. I tak do 30 września powinno było nastąpić pierwsze wezwanie akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji w spółce.

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa: nowe terminy obowiązkowej dematerializacji akcji

Otwarte pozostaje pytanie o zakres, w jakim spółki powinny dematerializację przeprowadzić, tj. czy musi ona dotyczyć wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę, czy też może objąć tylko ich część. Odpowiedź na tak postawione pytanie jest istotna w szczególności dla spółek, które spodziewają się, że czę...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA