fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Program szkoleniowy w Izraelu dla start-upów

Fotolia.com
Polska, Czechy, Słowacja i Węgry stawiają na współpracę z Izraelem. Pierwszym wspólnym projektem z tego zakresu jest 2,5 tygodniowy program szkoleniowy w Izraelu dla wybranych start-upów.

Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać innowacyjne młode firmy z czterech wymienionych krajów. Pula miejsc dla Polski do siedem. Tyle osób będzie mogło pojechać do Izraela i wziąć tam udział w warsztatach, szkoleniach i prelekcjach. Ten pierwszy, pilotażowy konkurs, organizowany w ramach wspomnianej współpracy, skierowany jest do przedsiębiorców reprezentujących następujące sektory:

ICT,

biotechnologia,

transport,

fintech,

cyberbezpieczeństwo,

sztuczna inteligencja,

cybernetyka.

Celem pilotażu jest wsparcie start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w ocenie potencjału rynkowego ich innowacyjnych pomysłów (rozwiązań, produktów, procesów, usług, technologii) i dostarczenie praktycznych narzędzi do prowadzenia innowacyjnego biznesu. Pilotaż skierowany jest także do pracowników inkubatorów odpowiedzialnych za wsparcie start-upów.

Siedem osób z Polski wybranych w konkursie, pojedzie do Izraela na 2,5 tygodniowe szkolenie, które odbędzie się w dniach 3-19 grudnia 2018 r. Wezmą udział m.in. w sesjach mentoringowych i konsultacyjnych przeprowadzanych przez izraelskich ekspertów, w spotkaniach z przedsiębiorcami, interaktywnych warsztatach.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.visegradfund.org.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA