fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje: od innowacji dla Szczecina po technologie kosmiczne dla Rzeszowa

Fotolia.com
Przedsiębiorcy, w szczególności ci zaliczani do sektora małych i średnich firm, mogą korzystać z dotacji na rozwój nowych produktów i technologii, jakie dostępne są w programach regionalnych. Warto tych środków używać.

Trudno dyskutować ze stwierdzeniem, że dotacje są najkorzystniejszym źródłem finansowania inwestycji. Chociaż na pewno nie jedynym, ponieważ istnieją pożyczki i kredyty, w tym preferencyjne i/lub udzielane z gwarancjami/poręczeniami instytucji państwowych, to tylko one są bezzwrotne. Wiadomo, pożyczkę lub kredyt, nawet jeżeli zostały udzielone na preferencyjnych warunkach, np. z niższym od rynkowego oprocentowaniem, należy spłacić. Natomiast dotacja pozostaje w kieszeni przedsiębiorcy, o ile prawidłowo zrealizuje on przedsięwzięcie, na które wsparcie zostało przyznane. Stąd zawsze towarzyszy mu umowa lub decyzja o dofinansowaniu. I oba te dokumenty precyzują sposób wydatkowania pieniędzy. Aby ostatecznie dotację otrzymać, przedsiębiorca musi ściśle przestrzegać wymogów zawartych w tych dokumentach.

Jednak zanim do tego dojdzie, dotację trzeba jeszcze zdobyć. A do tego droga nie jest prosta. Przede wszystkim trzeba stawić czoła konkurencji, czyl...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA