fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacje unijne: firmy przełożą wyniki prac badawczych na oryginalne produkty

123RF
Pieniądze, które można pozyskać z działania „Badania na rynek", mają służyć wprowadzaniu na rynek nowych produktów, usług i technologii. W trzech równolegle trwających konkursach na przedsiębiorców czeka ponad miliard zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi aż trzy równoległe konkursy do jednego z tzw. działań programu „Inteligentny rozwój". Chodzi o jego część zatytułowaną „Badania na rynek" (działanie nr 3.2.1). Ich wspólnym mianownikiem jest możliwość pozyskania bezzwrotnych dotacji na przeprowadzenie w firmie inwestycji w nowe (nowoczesne) maszyny, urządzenia, technologie, oprogramowanie, licencje, patenty, a także rozbudowę hal montażowych, produkcyjnych lub inne prace budowlane, o ile wynikiem takich działań będą nowe lub znacząco udoskonalone produkty (towary, usługi, procesy) w ofercie przedsiębiorcy.

Ponadto te nowe produkty, które mają trafić na rynek, muszą być wynikiem prac badawczo-rozwojowych. Mogą to być prace bezpośrednio i samodzielnie przeprowadzone przez firmę – wnioskodawcę, ale mogą być także przez niego zamówione u podmiotu trzeciego i wykonane specjalnie na jego rzecz lub po prostu nabyte na rynku od niezależnej jednostki naukowej,...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA