fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Sto lat polskiego prawa handlowego - konferencja naukowa w Lublinie

Adobe Stock
W czwartek w Lublinie prawnicy zajmujący się prawem spółek upamiętnią jubileusz jego ustanowienia konferencją naukową.

Rocznica związana jest z odzyskaniem niepodległości i systematycznym zajęciem się tą dziedziną prawa, niezbędną w odradzającej się gospodarce. Prace polskich prawników zaowocowały wydaniem w 1934 r. kodeksu handlowego – formalnie rozporządzenia prezydenta RP z mocą ustawy – którego żywe funkcjonowanie przerwała wojna, a następnie peerelowski ustrój gospodarczy, spychający to prawo na margines.

Na część naukową konferencji składać się będą wykłady prof. Józefa Frąckowiaka, sędziego SN w stanie spoczynku: „Miejsce prawa handlowego w systemie prawa i metody jego regulacji"; prof. Wojciecha Popiołka z Uniwersytetu Śląskiego: „Spółki prawa handlowego, czyli spółki prawa, którego nie ma", oraz prof. Bernda Oppermanna, dziekana Wydziału Prawa hanowerskiego Uniwersytetu im. Leibnitza, „Wyzwania prawa handlowego w ujęciu porównawczym".

Nastąpi też wręczenie Księgi Jubileuszowej z okazji 40-lecia jego pracy naukowej prof. Andrzejowi Kidybie, autorytetowi w dziedzinie prawa handlowego związanemu z UMCS, publikującemu na łamach „Rzeczpospolitej".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA