fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pieniądze na zakup środków trwałych, patentów, licencji i technologii

Adobe Stock
Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o pieniądze na zakup środków trwałych, patentów, licencji i technologii. Efektem dotowanego projektu musi być innowacja, chociaż niekoniecznie produktowa.

Mowa o konkursie „Wzór na konkurencję". Jego cele i zasady wynikają z tzw. działania 1.4 programu „Polska wschodnia". Instytucją odpowiedzialną za jego realizację jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zadaniem konkursu jest wybór i objęcie finansowaniem projektów, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów wspomnianego programu, w tym przede wszystkim celów działania 1.4 określonych w szczegółowym opisie programu. A do tych należy w szczególności wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MSP poprzez zwiększenie ich potencjału w zakresie umiejętnego zarządzania wzornictwem oraz generalnie wzrost jego wykorzystywania w działalności przedsiębiorstw, co znajdzie przełożenie na wprowadzanie nowych (modernizowanych) produktów na rynek.

O pieniądze – nawet trzy miliony złotych, mogą ubiegać się mikro, małe oraz średnie firmy, prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Polski wschodniej (do tego makr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA