Nowelizacja kodeksu spółek handlowych, która weszła w życie 3 września 2019 roku zapewnia możliwość przeprowadzenia zgromadzenia wspólników w formie telekonferencji i telezgromadzenia.
Mimo ograniczonych do minimum wymagań technicznych, z ostrożnością podejść należy do kwestii formalnych, które w przypadku wpływu na treść uchwał, mogą mieć znaczenie przy zaskarżaniu uchwał. Dotyczy to w szczególności spółek, gdzie wzajemne relacje pomiędzy wspólnikami nie są partnerskie.
Telekonferencja i telezgromadzenieZgodnie ze znowelizowanym art. 2341 k.s.h. umowa spółki może dopuszczać udział w zgromadzeniu wspólników przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, co obejmuje w szczególności: transmisję obrad zgromadzenia wspólników w czasie rzeczywistym lub dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym, w ramach której wspólnicy mogą wypowiadać się w toku obrad zgromadzenia wspólników, przebywając w miejscu innym niż miejsce obrad zgromadzenia wspóln...
Dostęp do najważniejszych treści z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.