fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Od tworzyw sztucznych do przemysłu kosmicznego: szansa dla polskich firm na pozyskanie dotacji i rozwój

AdobeStock
Od samonaprawiających się materiałów i nowych sposobów odzysku surowców, po współtworzenie obiektów kosmicznych i ich podzespołów. Polskie firmy stoją przed szansą pozyskania dotacji i dynamicznego rozwoju w dwóch kluczowych obszarach.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju prowadzi dwa konkursy, w których o bezzwrotne dotacje, sięgające nawet 20 mln euro, mogą występować firmy oraz konsorcja. Istotą projektów muszą być badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane w ściśle określonych obszarach. Jednym z nich jest sektor kosmiczny, drugi wiąże się z tworzeniem i gospodarowaniem tworzywami sztucznymi.

Czytaj także: Dotacje unijne na doskonalenie produktów i tworzenie usług

Oba konkursy są realizowane w zakresie tzw. działania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa" (program „Inteligentny rozwój"), a projekty – wybrane w ich wyniku – będą finansowane z jego środków. Ze względu na to wspólne źródło, wiele kryteriów i wytycznych dla obu konkursów jest identycznych lub bardzo podobnych. Przykładowo dotyczy to adresatów wsparcia. W szczególności wnioski o dofinansowanie mogą więc składać samodzielnie działające mikro, małe i średnie firmy. Jednak do udziału w ko...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA