Doradcy transakcyjni, zarówno reprezentujący stronę kupującą jak i sprzedawcę, bywają coraz częściej proszeni przez klientów o świadczenie usług związanych z ubezpieczeniem transakcji. Może ono obejmować ubezpieczenie tytułu do przedmiotu umowy (title insurance) oraz ubezpieczenie na okoliczność złożenia nieprawdziwego oświadczenia lub zapewnienia przez sprzedawcę (warranty and indemnity insurance). Nie wdając się w szczegóły konfiguracji, zakresów czy wysokości możliwych świadczeń, warto zauważyć kilka spraw właściwych dla każdej niemal transakcji, w której strony zdecydują się na skorzystanie z polisy ubezpieczeniowej.
W interesie stronUbezpieczenie może okazać się korzystne dla obu stron umowy. Sprzedawca w zakresie objętym polisą (najczęściej zresztą finansowaną przez kupującego) czuje się w pewnym sensie zwolniony z odpowiedzialności za to, co sprzedał bądź oświadczył, a w każdym razie – stosunkowo zabezpieczony przed roszczeniami nabywcy...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.