fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zwrot podatku od przychodów z budynków – kolejne wątpliwości

Adobe Stock
Bezwarunkowe zwolnienie ma częściowo wsteczne zastosowanie, ponieważ dotyczy okresu marzec–grudzień 2020 r. Ustawodawca nie sprecyzował jednak w jaki sposób można ubiegać się o nadpłacone środki.

Na mocy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0 ustawodawca zrezygnował z poprzedniej formy wsparcia przewidzianego dla podatników podatku od przychodu z budynków w postaci przedłużenia terminu na zapłatę podatku należnego za okres marzec–maj i wprowadził w to miejsce całkowite zwolnienie za okres marzec – grudzień 2020 r. W rezultacie podatnicy, którzy uiścili podatek od przychodów z budynków za miesiące objęte obecnie zwolnieniem, mogą wystąpić z wnioskiem o zwrot nadpłaconego podatku. Ustawodawca nie sprecyzował jednak w jaki sposób należy rozpatrywać owe wnioski, co może wiązać się z ryzykiem uzależniania zwrotu od przeprowadzenia postępowania w zakresie weryfikacji całości rozliczeń w podatku dochodowym.

Zwolnienie z podatku od przychodów z budynków za okres marzec–grudzień 2020 r. zostało uregulowane analogicznie w przypadku podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, jak i prawnych. W odróżnieniu od poprzedniego rozwiązania (dostępnego jedyn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA