fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: Zdalne zgromadzenia wspólników i akcjonariuszy

Adobe Stock
Zgromadzenia wspólników i akcjonariuszy mogą się odbywać do końca września br. Spółki handlowe muszą zapewnić możliwość zdalnego uczestnictwa w zgromadzeniach wszystkim uprawnionym.

Od czasu pojawienia się w Polsce pandemii COVID-19 minęły już trzy miesiące. Zdjęto restrykcje, w tym dotyczące swobody przemieszczania oraz gromadzenia. W tym czasie wzrosła liczba zachorowań. Wyzwanie polegające na prowadzeniu normalnego życia prywatnego i biznesowego przy zachowaniu środków ostrożności pozostaje aktualne.

Więcej czasu

Tradycyjnie czerwiec to miesiąc zwyczajnych zgromadzeń w spółkach handlowych, odpowiednio zgromadzeń wspólników w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością oraz walnych zgromadzeń akcjonariuszy w spółkach akcyjnych. W ramach tzw. tarczy antykryzysowej oraz wydanego na jej podstawie rozporządzenia ministra finansów w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji, przesunięto termin na odbycie tych zgromadzeń o trzy miesiące, tj. do 30 września 2020 r....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA