fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Czy firmy budowlane potrzebują dobrego PR

Adobe Stock
Nowoczesna firma musi dziś wiedzieć co sądzą o niej klienci, dziennikarze, branża czy lokalna społeczność. Wiedza o tym, jak markę postrzegają inni i zarządzanie reputacją jest istotnym elementem prowadzenia biznesu, niezbędnym w tworzeniu przewagi konkurencyjnej.

Niezależnie od tego czy przedsiębiorca jest usługodawcą, producentem materiałów budowlanych, hurtownikiem czy wykonawcą - świadome kształtowanie pożądanego wizerunku marki jest warunkiem rozwoju firmy, zdobywania nowych klientów i partnerów biznesowych.

Działania wizerunkowe, budowanie pozycji rynkowej nie dotyczą wyłączenie największych graczy. O dobry PR w branży budowlanej i docieranie z informacjami o swoich produktach i działaniach do potencjalnych odbiorców powinien dbać każdy, kto tworzy relacje biznesowe. Od czego więc zacząć, by osiągnąć sukces?

Zaplanuj strategię

Skuteczna strategia PR, powstaje w oparciu o pogłębioną analizę sytuacji wyjściowej firmy, otoczenia, sytuacji rynkowej czy działań konkurencji. Jej założenia będą wiodącą wskazówką jak zdobyć przewagę, poprawić reputację i zyskać nowych klientów. Rozpoznawalna marka ma większy wpływ na kształtowanie opinii konsumentów i mediów. Firmom, które zadbają o budowanie pozytywnego wizerunku i mocnej marki przed sytuacją kryzysową, będzie łatwiej zachować reputację i wybrnąć z ewentualnych kłopotów.

Zadbaj o dobre relacje

Co można zyskać? Przede wszystkim przemyślany i spójny wizerunek w najważniejszych mediach - branżowych, a także tych, wybieranych przez potencjalnych odbiorców produktów przedsiębiorcy. Dzięki współpracy z mediami przedsiębiorca jest w stanie zbudować pozytywne relacje z otoczeniem, pozyskać zaufanie, wzmacniać świadomość marki. Bez odpowiedniej komunikacji marketingowej nawet doskonałej jakości produkty czy usługi nie przebiją się do świadomości odbiorców i nie odniosą sukcesu. Najlepiej, gdy za sprawną komunikację firmy odpowiada konkretna osoba lub zespół. Znajomość potrzeb dziennikarzy, przekazywanie aktualnych i wiarygodnych informacji na temat nowych produktów, inwestycji, zakończonych projektów oraz gotowość do rozmowy i spotkań zapewnią właściwy przepływ informacji, budując wizerunek godnej zaufania marki.

Sięgaj po nowoczesne narzędzia

Internet i media społecznościowe, strony w sieci, czy blogi zyskują coraz większą siłę oddziaływania. Ich wykorzystanie i prowadzenie komunikacji, opartej na bezpośrednim kontakcie, dialogu i angażowaniu konsumentów pozwala zbudować społeczność fanów i sprzymierzeńców marki. Realizacja działań wizerunkowych przedsiębiorstw oferujących rozwiązania budowlane w oparciu o social media jest obecnie najtańszym, a w wielu przypadkach najbardziej efektywnym narzędziem marketingowym.

Korzystaj z pomocy specjalistów Za dbanie o wizerunek przedsiębiorstwa odpowiedzialne są działy komunikacji i PR. Działania z tego obszaru można również powierzyć zewnętrznym firmom, najlepiej specjalizującym się w branży lub pokrewnych, np. łączącej budownictwo i wnętrza, architekturę i nieruchomości.

Wyspecjalizowane agencje, opracują strategię budowania wizerunku w mediach tradycyjnych i internetowych, zaproponują kluczowe komunikaty, opracują informacje o nowych produktach i eksperckie artykuły branżowe. W razie potrzeby przeszkolą z wystąpień przed kamerą i publicznych autoprezentacji. Śledzący bieżące trendy social mediowe szybko opracują założenia budowania i angażowania społeczności w sieci, zapewnią angażujący przekaz, a także odpowiednio zaplanują działania reklamowe.

- Monika Pezda, Effective Public Relations

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA