fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny: nowe obowiązki od lipca 2022 roku

Fotorzepa / Marian Zubrzycki
Od 1 lipca 2022 r. deweloperzy zobowiązani będą do przestrzegania nowych obowiązków związanych z wprowadzeniem Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.

30 czerwca 2021 r. w Dzienniku Ustaw została opublikowana Ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Nowa Ustawa Deweloperska). Ustawa wejdzie w życie co do zasady po upływie 12 miesięcy od jej opublikowania, 1 lipca 2022 r.

Czytaj także:

Rząd chce powołać deweloperski fundusz gwarancyjny

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Celem Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego (DFG) jest wzmocnienie ochrony praw nabywców mieszkań na rynku pierwotnym, gdyż w ocenie autora projektu Nowej Ustawy Deweloperskiej, Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ochrona ta nie była wystarczająca, zwłaszcza w przypadku upadłości dewelopera lub banku, prowadzącego powiernicze mieszkaniowe rachunki bankowe (MRP). Nowa Ustawa Deweloperska wprowadza nowy katalog środków ochrony praw nabywców mieszkań, którymi będą DFG oraz odpowiednio wybrany przez dewelopera otwarty lub zamknięty MRP. Usunięto z tego katal...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA