fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dofinansowanie kosztów innowacyjnych projektów - konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Szybka ścieżka"

Adobe Stock
„Szybka ścieżka" to konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju realizowany z europejskich środków przypisanych do programu „Inteligentny rozwój". 1 lipca NCBiR ogłosił jego ostatnią edycję w tej perspektywie budżetowej.

Przedsiębiorcy i konsorcja mogą starać się o dofinansowanie kosztów innowacyjnych projektów, które zamierzają w najbliższym czasie zrealizować. Nabór wniosków rozpocznie się trzeciego sierpnia i potrwa do 14 września. Budżet konkursu to 300 milionów złotych, z czego 100 mln zł zasili działania realizowane przez duże firmy (w tym konsorcja dużych przedsiębiorstw i MSP lub jednostek naukowych), a pozostałe 200 mln zł zostało zarezerwowane dla projektów, których autorami będą mikro, małe i średnie firmy (w tym także ich konsorcja lub konsorcja z udziałem jednostek naukowych).

Ponieważ chodzi o ostatni nabór wniosków w okresie 2014–2020, warto podkreślić, że konkursy w zakresie „szybkiej ścieżki" były organizowane od 2015 r. Do tej pory dofinansowanie otrzymało niemal 1,5 tysiąca projektów na łączną kwotę ponad 9,3 miliarda złotych.

– Konkurs to szansa dla przedsiębiorców i konsorcjów na wsparcie innowacyjnych projektów. Prace nad ro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA