fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Audyt wewnętrzny to ochrona dla firmy

Adobe Stock
Dzięki trafnym pytaniom audytora wewnętrznego, przedsiębiorstwo bez problemu zidentyfikuje ryzyka, na które jest narażone, a także może im zapobiegać. W sytuacjach kryzysowych audyt wewnętrzny pozwoli na szybsze i sprawniejsze wyjście z trudności.

Sytuacja związana z pandemią Covid i jej konsekwencje to od ponad roku główny temat portali informacyjnych. Opisywane są szerokie skutki społeczne, ekonomiczne, a także psychologiczne. Ogromna liczba konsekwencji wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorców, pracowników i kooperantów. Decydenci muszą zorganizować odpowiednie plany zarządzania sytuacją kryzysową i właściwie je zakomunikować wewnątrz własnej organizacji. Równie istotny jest tu też aspekt etyczny, który ma istotny wpływ na reputację organizacji zarówno wśród pracowników, klientów, jak i kontrahentów.

Zarządzanie ryzykiem

W tej bezprecedensowej sytuacji niezwykle ważną rolę powinien odgrywać audyt wewnętrzny. Dlaczego? Wprawdzie w odniesieniu do ryzyka związanego z pandemią, podobnie jak w przypadku wszystkich innych ryzyk, rolą audytu wewnętrznego nie jest zarządzanie tym ryzykiem. Podstawową rolą audytu wewnętrznego jest jednak zapewnienie pewności co do właściwego funkcjonowania ładu ko...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA