fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obowiązkowa nowa polityka dla spółek

AdobeStock
Uczestnicy rynku kapitałowego powinni pamiętać o zmianach, które uchwalone zostały w 2019 r. i wprowadziły powinność uchwalenia polityki wynagrodzeń i dematerializację akcji.

Choć z uwagi na sytuację epidemiologiczną wejście tych obowiązków w życie zostało odroczone, warto już teraz przygotować się do nich.

Pierwszą z nowości jest obowiązek uchwalenia polityki wynagrodzeń w spółkach giełdowych. 30 listopada 2019 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ofercie publicznej. Nowelizacja ta nałożyła nowe obowiązki na polskie spółki kapitałowe, których co najmniej jedna akcja jest dopuszczona do obrotu na rynku regulowanym (z wyłączeniem banków, towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz zarządzających ASI i domów maklerskich). Tym samym wobec akcjonariuszy spółek notowanych na NewConnect przepisy nowelizacji nie znajdą zastosowania.

Czytaj także: Pensje w spółkach mają zależeć od polityki

Spółki giełdowe są zobowiązane do obowiązkowego uchwalenia polityki wynagrodzeń, które dotyczyć mają członków zarządu oraz rady nadzorczej. Polityka ta powinna być uchwalona przez walne zgromadzenie, a za jej przygotowanie – dla siebi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA