fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komunikacja e-mailowa dowodem w postępowaniu przed UOKiK

Adobe Stock
Każdy e-mail może być jedyną albo uzupełniającą podstawą ustalenia faktów i sformułowania ocen przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. I nie zawsze będą to fakty i oceny dla organizacji korzystne.

Niedawna decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotycząca warszawskiego rynku ciepła (nr DOK-5/2020 z 3 grudnia 2020 r.), w której Prezes UOKiK po raz pierwszy w historii polskiego prawa konkurencji ukarał osobę fizyczną oraz zastosował odpowiedzialność spółki matki (tzw. parental liability) – poza kilkoma istotnymi aspektami, jak ustalenie odpowiedzialności finansowej menedżerów za naruszenie prawa konkurencji czy odpowiedzialność spółki-matki za działania spółki-córki w kontekście takich naruszeń – prowokuje do zwrócenia uwagi również na kwestię tylko z pozoru wtórną i organizacyjną, tj. na bieżącą komunikację zewnętrzną i wewnętrzną w organizacji.

Czytaj także:

UOKiK ws. zmowy na warszawskim rynku ciepła: 120 mln zł kar dla spółek z grupy Veolia Polska

Dowodem komunikacja e-mailowa

Znaczącą część materiału dowodowego, na podstawie którego Prezes UOKiK ustalił fakt istnienia nielegalnego porozumienia na warszawskim ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA